11-asis tarptautinis anesteziologų – reanimatologų Kongresas BaltanestIC2023

2 spalio, 2023
Skaitymo laikas: 2 min. | Žodžių skaičius: 350
Renginių akimirkos
Anestezijos Ir Intensyviosios Terapijos Slaugytojų Draugija BALTANEST2

2023 rugsėjo 27-30 dienomis, Estijoje, Tartu Nacionaliniame muziejuje vyko 11-asis tarptautinis anesteziologų – reanimatologų Kongresas BaltanestIC2023. Kongreso tikslas – keistis žiniomis, idėjomis, inovatyviomis gydymo, slaugos tendencijomis bei pacientų saugos klausimais, dirbtinio intelekto panaudojimo galimybėmis, elektroninių pacientų dokumentacijų pildymu ir kt. Renginys pritraukė viso 650 dalyvių iš Suomijos, Olandijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Estijos, Lietuvos ir labai džiugu, kad slaugytojai buvo aktyvūs ir sudarė net  25 proc.

Siekiant stiprinti komandinę bendrystę tarp gydytojų ir slaugytojų į mokslinį renginį buvo kviečiami ir slaugos specialistai, bei jiems paskirta dienos sesija. Nuo Lietuvos anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų draugijos buvo pristatyti 2 žodiniai ir 1 standinis praanešimas, kurie sulaukė didžiulio susidomėjimo – Evelina Alūzaitė pristatė pranešimą (bendraautoriai Rokas Žilys, Daiva Didvalė) apie rotuojamus anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojus ir kaip jiems užtikrinti saugumą besikeičiant darbo vietoms. Lina Gedrimė, prof. Natalija Istomina pristatė slaugytojų studijų galimybes Lietuvoje, džiugu, kad Lietuvoje slaugytojai turi daug didesnes galimybes kelti savo kvalifikaciją, studijuoti. Prof. dr. Andra Maris Post pasidalino patirtimi slaugant vaikus intensyvioje terapijoje, įdomu tai, kad jei vaikas yra vyresnis nei 16 metų, gali pats nuspręsti kur norėtų būti gydomas – suaugusiųjų ligoninėje ar vaikų; taip pat pasidalino jautriomis intesyviosios terapijos akimirkomis su žinute namo – vaikams būtina kurti aplinką panašią namams: leisti turėti žaislus, mielus asmeninius daiktus. Ženkliai pagerėja sveikimo rezultatai, kai greta yra brangiausieji šeimos nariai. Estijos šalies atstovai pristatė gerąją praktiką pildant slaugos istoriją e-sveikatoje, taip pat svarbiausius iššūkius pacientams taikant ECMO.

Slaugytojų sesijos pabaigoje Pabaltijo slaugytojų draugijų EAAIN, AINA bei LAITSD vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutarties pratęsimą, kuriame nusakoma jog “glaudžiai bendradarbiausime, siekdami užtikrinti, kad mūsų komunikacijos veikla būtų abipusiai naudinga. Dalinsimės informacija – taip pat ir apie svarbius būsimus renginius, mokymus, publikacijas, ryšius su žiniasklaida ir kitus komunikacijos darbus. Ieškosime galimybių bendradarbiauti, kur tik įmanoma”.

Lietuvos anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų draugija gavo pakvietimą jungtis į Europos anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų  Asociaciją, planuojami parengiamieji darbai. Sekantis – 12-asis Baltijos šalių anesteziologų – reanimatologų kongresas vyks 2025 metais Lietuvoje, planuojama, kad Kaune.

Norite Gauti Draugijos Pranešimus?

Prenumeruokite Mūsų Naujienlaiškį!

Paieška