Akimirkos iš konferencijos “Anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugos aktualijos 2010” ir AITSD Suvažiavimo

27 spalio, 2010
Skaitymo laikas: 5 min. | Žodžių skaičius: 937
Renginių akimirkos
Anestezijos Ir Intensyviosios Terapijos Slaugytojų Draugija

2010 m. spalio 26 d. Vilniaus Kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete vyko respublikinė mokslinė praktinė konferencija tema „Anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugos aktualijos 2010“.

Slaugytojai susirinko į šventinę Respublikinę mokslinę praktinę konferenciją aptarti anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugos aktualijas, o Anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų Draugija išrinko pirmuosius Draugijos garbės narius.

Konferenciją organizavo: Anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų draugija (AITSD), Lietuvos universitetinio išsilavinimo slaugytojų draugija (LUSD), Vilniaus Kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetas (VIKO SPF), VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos (VšĮ VUL SK). Konferencijos organizatoriai džiaugėsi turėdami galimybę surengti konferenciją VIKO Sveikatos priežiūros fakultete ir turėdami proga pasveikinti VIKO SPF dešimties metų sukakties proga.

Konferenciją pradėjo AITSD ir LUSD pirmininkės Vera Gerasimčik-Pulko ir Rasa Stundžienė. Abiejų draugijų pirmininkės tarė sveikinimo žodį ir VIKO SPF dekanei Dr. Žymantei Jankauskienei įteikė konferencijos rėmėjų UAB „ADNEDA“ dovanotas vertingas, studentų mokymui reikalingas priemones ir simbolinę dovaną nuo abiejų draugijų – vazoninę gėlę, kuri papuoš Sveikatos priežiūros fakultetą ir bus puikiu prisiminimu apie vykusią šventinę konferenciją.

Po AITSD ir LUSD vadovių sveikinimo kalbos sveikinimo žodį tarė Lietuvos parenterinės ir enterinės mitybos draugijos pirmininkas Gintautas Kėkštas pabrėždamas, kad slaugytojų indelis į pacientų sveikatos stiprinimą ir gerovę yra didžiulis ir neįkainuojamas.

Po sveikinimų VIKO SPF dekanė Dr. Žymantė Jankauskienė padėkojo visiems už gražius žodžius ir dovanas. Dr. Ž. Jankauskienė pasidžiaugė, kad VIKO SPF sienose nuolat vyksta ne tik jaunų specialistų ruošimas, bet ir nuolatinis sveikatos priežiūros specialistų tobulinimasis.

Šventinės konferencijos metu buvo apžvelgtos tokios aktualios anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugos temos:

Reanimacijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų nuomonė apie dirbtinę plaučių ventiliaciją (Nijolė Ambrazevič. VšĮ Vilniaus greitosios pagalbos universitetinė ligoninė);

Intensyviai slaugomų intubuotų/tracheostomuotų pacientų priežiūra. (Sigita Pikelienė. AITSD, VšĮ Vilniaus greitosios pagalbos universitetinė ligoninė);

Psichosocialinių rizikos veiksnių įtaka koronarinės širdies ligos išsivystymui(Jūratė Gimžauskienė.AITSD,VšĮ Vilniaus Universiteto ligoninės Santariškių klinikos);

Stacionariai gydomų ligonių pragulų profilaktika. (Ana KrukovskajaCentro poliklinika);

Intensyviosios terapijos skyriuje slaugomų pacientų ir jų šeimos narių poreikiai. (Simona Paulikienė. AITSD,Vilniaus kolegija Sveikatos priežiūros fakultetas);

Slaugytojų vaidmuo mirštančiojo slaugos procese. (Aušra Rimantienė.Lietuvos universitetinio išsilavinimo slaugytojų draugija);

Bendrieji inkstų nepakankamumo fiziologiniai ir slaugos principai. (Daiva Gedgaudienė. UAB BBRAUN AVITUM);

Paciento slauga ilgalaikės inkstų pakaitinės terapijos metu. (Anžela Bankauskienė. VšĮ Vilniaus greitosios pagalbos universitetinė ligoninė);

RITS slaugos personalo rankų higienos įgūdžių įsisavinimas – hospitalinių infekcijų prevencija. (Zita Gierasimovič, Doc.dr. Greta Gailienė, Doc. dr. Daiva Petruševičienė. Kauno medicinos universitetas, Slaugos fakultetas).

Konferencijos dalyviai turėjo puikia progą sužinoti apie centrinės venos ir kitų kateterių tvirtinimo naujoves. Šias naujoves konferencijos dalyviams pristatė UAB „INTERLUX“ direktorius Andrius Misiūnas.

ABENA gamintojo atstovė iš Danijos, tarptautinės slaugos konsultantė Marianne Quorp Kjargaard konferencijos dalyviams pristatė pranešimą „Slaugos sistemą Danijoje“.

Džiaugiamės, kad keli konferencijoje dalyvavę lektoriai sutiko savo pranešimus patalpinti mūsų svetainėje. Taip pat konferencijos pranešimų pagrindu bus parašyta keletas straipsnių, kurie bus skelbiami „Slauga. Mokslas ir praktika“ žurnalo puslapiuose. Tikimės, kad straipsniai bus įdomūs skaitytojui ir padės papildyti jau esamas žinias.

Spalio 26 d. po konferencijos įvyko AITSD pakartotinas Suvažiavimas. Kadangi 2010 m. rugsėjo 23 d. nesusirinko kvorumas, todėl buvo sušauktas pakartotinas Draugijos Suvažiavimas. Pakartotino Suvažiavimo metu buvo priimti visi neįvykusio 2010-09-23 d. Suvažiavimo sprendimai.

Šiuo Suvažiavimo metu Draugija išrinko pirmuosius AITSD garbės narius. Vieningu balsavimu už ypatingus nuopelnus Draugijai AITSD garbės nariais buvo išrinkti šie žmonės:

  • Audronė Zarankienė (VIKO SPF Slaugos katedros vedėja);
  • Regina Nalivaikienė (VšĮ VUL Santariškių klinikų direktoriaus medicinai pavaduotoja slaugai);
  • Edgaras Norgaila
  • Teresė Gužauskienė (žurnalo „Slauga. mokslas ir praktika“ redaktorė);
  • Saulius Vilkelis (VšĮ VUL Santariškių klinikų I-o RITS, gyd. anesteziologas-reanimatologas);
  • Gintautas Kėkštas (VšĮ VUL Santariškių klinikų I-o RITS, sk. vedėjas, gyd. anesteziologas-reanimatologas. Lietuvos parenterinės ir enterinės mitybos draugijos pirmininkas ir Lietuvos anesteziologų-reanimatologų draugijos (LARD) Valdybos narys).

Šie žmonės padėjo draugijai kuriantis, pagelbėjo skleidžiant informaciją apie draugiją, bendradarbiavo su AITSD valdyba įgyvendinant svarbiausius draugijos tikslus. Visiems išrinktiems Draugijos nariams AITSD pirmininkė Vera Gerasimčik-Pulko įteikė garbės nario pažymėjimus. „Mums yra didelė garbė, kad prie Draugijos prisijungė šie nuostabūs žmonės. Esame labai jiems dėkingi už nuoširdų bendradarbiavimą ir visokeriopą pagalbą“, – sakė AITSD pirmininkė Vera Gerasimčik-Pulko.

Suvažiavimo metu buvo aptarti labai aktualūs klausimai ir priimti nemažiau svarbūs sprendimai: išrinktas naujas Draugijos valdybos narys Jūratė Gimžauskienė ir finansinės kontrolės komisijos narys Nijolė Mickevičiūtė, priimtas naujas Draugijos įstatų pakeitimo projektas, priimtas sprendimas dėl narystės mokesčio mažinimo, patvirtintas kitų metų Draugijos biudžetas, priimtas sprendimas dėl Draugijos narių paramos ir paskatinimo dalyvauti su pranešimais konferencijose.

Nuo šiol skaitantys pranešimus konferencijoje AITSD nariai galės pasirinkti vieną iš siūlomų variantų:gali būti atleisti vieneriems metams nuo nario mokesčio mokėjimo arba jiems gali būti kompensuojamos kelionės visuomeniniu transportu išlaidos. Dėl kelionės išlaidų kompensavimo Draugijos nariai turės kreiptis raštišku prašymu pateikus kelionės išlaidas patvirtinančius dokumentus. Dėl papildomos informacijos AITSD nariai gali kreiptis el. pašto adresu laitsd@gmail.com.

Norite Gauti Draugijos Pranešimus?

Prenumeruokite Mūsų Naujienlaiškį!

Paieška