Lietuvos anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų draugijos suvažiavimas: 15 metų veiklos paminėjimas ir naujos valdybos rinkimai

1 gruodžio, 2023
Skaitymo laikas: 3 min. | Žodžių skaičius: 459
Renginių akimirkos
Anestezijos Ir Intensyviosios Terapijos Slaugytojų Draugija

Rokas Žilys

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė, Kauno klinikos

Lietuvos anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų draugija

Birželio 2-ąją įvyko Lietuvos anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų draugijos (LAITSD) suvažiavimas. Tai ypatingas įvykis Draugijos istorijoje, nes šiemet ji švenčia savo veiklos 15 metų. Suvažiavime buvo ne tik minima ši proga, bet ir vyko mokslinė-praktinė konferencija, valdybos rinkimai bei šventinė vakarienė. Renginys buvo kupinas įdomių slaugos temų, LAITSD veiklos pristatymų ir svarbių įvykių paminėjimų.

Suvažiavimas prasidėjo konferencija „Slaugos aktualijos anesteziologijoje ir intensyvioje terapijoje – 2023“. Konferencijoje buvo pristatomos šios temos:

  1. „Europos gaivinimo tarnybos rekomendacijos 2021: kas naujo vaikų gaivinime?“ – pranešėja Silva Kostyliovienė, LSMUL KK.
  2. „Saugus vaistinių preparatų administravimas slaugytojo veikloje“ – pranešėja Julija Korsak, RVUL, LAITSD.
  3. „Epidūrinis nuskausminimas – ką turi žinoti anestezijos slaugytojas?“ – pranešėja Evelina Alūzaitė, LSMUL KK, LAITSD.
  4. „Smurtas asmens sveikatos priežiūros įstaigoje“ – pranešėja prof. dr. Natalja Istomina, Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas, LAITSD.
  5. „Komandinis darbas perioperaciniu laikotarpiu“ – pranešėjas Donatas Mečislauskas, LSMUL KK, LAITSD.

Šie pristatymai buvo labai įdomūs ir aktualūs, įtraukė dalyvius į gyvas diskusijas. Konferencijos metu buvo išsamiai aptariami naujausi slaugos tyrimai, moksliniai straipsniai ir inovacijos; taip pat dalintasi gerąja praktika ir profesiniais iššūkiais bei jų sprendimo būdais.

Anestezijos Ir Intensyviosios Terapijos Slaugytojų Draugija

Silva Kostyliovienė pristato naujausias vaikų gaivinimo rekomendacijas.
Manto Kutkaičio nuotr.

Anestezijos Ir Intensyviosios Terapijos Slaugytojų Draugija

Pranešimą skaito prof. dr. Natalja Isomina.
Manto Kutkaičio nuotr

Anestezijos Ir Intensyviosios Terapijos Slaugytojų Draugija

Manto Kutkaičio nuotr.

Aktyviausia LAITSD nare pripažinta Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centro vyresnioji slaugytoja Lina Gedrimė (kairėje) ir dar kartą penkerių metų kadencijai LAITSD pirmininke išrinkta Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos slaugos vadovė Daiva Didvalė. 

Suvažiavimo metu taip pat buvo pristatyta LAITSD veiklos penkmečio ataskaita, kurioje buvo apžvelgti svarbiausi praėjusių metų įvykiai ir renginiai. Tai apėmė Draugijos indėlį į anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų medicinos normos rengimą, ekspertinį įnašą dalyvaujant darbo grupėse atstovaujant šiai specializacijai rengiant kitus norminius aktus, bendradarbiavimą su Baltijos šalių anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų draugijomis, Lietuvos anesteziologų reanimatologų draugija ir kitomis slaugytojų organizacijomis bei profesinį tobulėjimą. Be to, buvo pristatomi veiklos planai ateinantiems metams ir naujų projektų idėjos, kurios padėtų stiprinti LAITSD įtaką ir vaidmenį sveikatos priežiūros srityje. Suvažiavime taip pat buvo aptartos ir aktualios temos, susijusios su COVID-19 pandemija ir Ukrainos karo poveikiu sveikatos priežiūros sektoriui.

Per pastaruosius penkerius metus aktyviausiai LAITSD narei – Linai Gedrimei įteikta padėka už atstovavimą skaitant mokslinius ir praktinius pranešimus visose Draugijos organizuotose konferencijose.

Baigiamasis suvažiavimo akcentas – šventinė vakarienė, nes šis renginys buvo puiki proga atšvęsti draugystę, bendrystę tarp Lietuvos slaugytojų, prisiminti pasiekimus ir įžvelgti naujus ambicingus tikslus ateities darbams. Visas šis suvažiavimo renginys parodė LAITSD narių stiprybę ir ryžtą, siekiant tobulėti slaugos srityje. Šiuo metu organizacijoje registruoti 158 nariai, 78 iš Vilniaus gydymo įstaigų, 56 – Kauno, likusi dalis – iš mažesnių Lietuvos miestų.

Anestezijos Ir Intensyviosios Terapijos Slaugytojų Draugija
Norite Gauti Draugijos Pranešimus?

Prenumeruokite Mūsų Naujienlaiškį!

Paieška